+48 (52) 320 50 81

RODZAJE INSTALACJI

Instalacja wyspowa (off-grid):
energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych w postaci prądu stałego jest zamieniana przez inwerter na prąd zmienny o odpowiednich parametrach i następnie wykorzystywana na potrzeby urządzeń domowych. Wygenerowana energia poprzez regulator wykorzystywana jest do ładowania akumulatorów w celu późniejszego wykorzystania zgromadzonej energii. Dobór wielkości instalacji zależy od zapotrzebowania na energię oraz od rozkładu zapotrzebowania na energię.


Instalacja podłączona do sieci (on-grid):
energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych w postaci prądu stałego jest zamieniana przez inwerter na prąd zmienny o odpowiednich parametrach i następnie wykorzystywana na potrzeby urządzeń domowych. Nadwyżka wygenerowanej energii sprzedawana jest do sieci elektrycznej. Dobór wielkości instalacji zależy od powierzchni pod instalację a także od uzyskanych warunków przyłączeniowych do sieci energetycznej.


Instalacja wolnostojąca (on-grid, off-grid):
energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych, które zainstalowane są na konstrukcji wolnostojącej, z postaci prądu stałego zamieniana jest przez inwerter na prąd zmienny. Instalacje wolnostojące wykorzystywane są do realizacji przydomowych instalacji o mocy kilku kW, a także do budowy farm fotowoltaicznych o mocy sięgającej kilku MW.