Green Synergy

Ogrzewanie elektryczne

Wykorzystywanie folii grzewczej to jedna z zyskujących popularność tanich metod na ogrzewanie wnętrz. Do produkcji tego systemu wykorzystano włókno węglowe oraz pastę karbonową, które pozwoliły uzyskać cienki dwustronny laminat o blisko 100-procentowej sprawności, wykorzystujący podczerwień do precyzyjnego zwiększania temperatury. Sprawdza się zarówno jako jedyne źródło ciepła, jak i punktowy sposób dogrzewania wnętrz. Dzięki unikalnej budowie folia nadaje się do użytku na ścianach, sufitach i podłogach, a jej montaż przebiega sprawnie. Ten sposób ogrzewania elektrycznego nie wymaga stosowania dodatkowych elementów, w tym kaloryferów, kotłów, instalacji hydraulicznych czy przyłącza do gazu.

Niskie koszty instalacji i oszczędności w przyszłości

Swoją popularność ogrzewanie elektryczne zawdzięcza m.in. niskiej cenie związanej z kupnem i montażem systemu. Dla domu o powierzchni 120 m² wynosi ona ok. 20 000 zł – oznacza to niższy o ok. 10 000 zł wydatek w porównaniu z instalacją gazową i aż o 25 000 zł w stosunku do pompy ciepła. Po uruchomieniu nie wymaga konserwacji, a dzięki wyeliminowaniu wszelkich elementów ruchomych jest bezawaryjny, obejmuje go przy tym długoletnia gwarancja – do 25 lat, a w niektórych systemach dożywotnio Co więcej, 99% energii elektrycznej jest przekształcane w ciepło. Jeśli dodatkowo ogrzewanie elektryczne zasilane jest za pomocą instalacji solarnych, koszty zostają zredukowane do minimum. Stanowi tym samym dobre rozwiązanie jeśli użytkownik szuka optymalnego sposobu ogrzewania.

Funkcjonalność ogrzewania elektrycznego

Folie grzewcze dają wiele możliwości związanych z montażem. Za ich pomocą można ogrzać pojedyncze pomieszczenia lub cały budynek, a w razie potrzeby założyć je wyłącznie w określonych punktach. Generowane w ten sposób ciepło równomiernie rozchodzi się w każdym kierunku, łatwo więc uzyskać komfortowe warunki. System nadaje się do umieszczania pod panelami podłogowymi, boazerią, płytą GK, wylewkami i wykładziną dywanową, nie wpływając na estetykę wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Instalacja jest wyposażona w dedykowane sterowniki do regulacji temperatury i utrzymania komfortu w każdym pomieszczeniu. Sterowniki mogą być obsługiwane zdalnie poprzez internet za pośrednictwem dedykowanej do tego aplikacji na smartfon.

// Nie jesteś piewien jaka instalacja jest najlepsza dla Ciebie?

Potrzebijesz konsultacji?

Działanie podczerwieni w pomieszczeniach

Folie grzewcze stanowią dobrą i tanią – również w utrzymaniu – alternatywę dla systemów gazowych, pomp ciepła, a także innych sposobów ogrzewania budynków. W razie pytań dotyczących wyceny, działania oraz użytkowania systemu prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie.